Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зареєструватись ФОП іноземцю стало простіше

1 лютого 2018, 16:00
783
0
Реклама

Відтепер для реєстрації ФОП іноземцям не потрібна посвідка на проживання, а адреса місцезнаходження може бути підтверджена іншими документами - наприклад, договором оренди нерухомості, що знаходиться в Україні. Це суттєво спрощує співпрацю українських компаній з іноземними громадянами як із ФОП. Це стало можливим завдяки спільній роботі представників членів фінансово-правового комітету Асоціації «ІТ України», експертів BRDO та Мін'юсту, а саме було випущено роз'яснення щодо визначення «Місця проживання/місцезнаходження фізичної особи-підприємця».

Для того, щоб підприємство мало можливість укласти договір з іноземцем-ФОП (наприклад, розробником програмного забезпечення з іншої країни), необхідні дві умови: іноземець має знаходитись в Україні на законних підставах та бути зареєстрованим як ФОП в Україні.

Здається, все просто. Але обидва пункти створюють значні обмеження.

По-перше, під законними підставами для перебування в Україні мається на увазі в тому числі наявність посвідки на тимчасове проживання, отримання якої неможливе, якщо іноземець хоче працювати без працевлаштування на українському підприємстві або при роботі за моделлю ФОП, без довгострокового проживання в Україні.

По-друге, для відкриття в Україні ФОП, громадянин іншої країни має подати заяву про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем, яка містить графу «Місце проживання/місцезнаходження фізичної особи-підприємця». І саме ця графа викликала труднощі - реєстратори трактували дане положення як обов'язок іноземця мати зареєстроване місце проживання у розумінні Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 р. № 1382-IV, що в свою чергу вимагало наявності посвідки на тимчасове проживання. Тобто, іноземці не мали можливості відкрити ФОП в Україні без отримання посвідки на проживання.

«Для української ІТ-індустрії можливість безперешкодно співпрацювати з іноземцями на конкратній основі - довгоочікувана перемога. Це пожвавить обмін досвідом в галузі, сприятиме розвитку спеціалістів, що сукупно створить додаткові умови для розвитку інформаційних технологій в нашій країні. Дана можливість зробить Україну більш відкритою для іноземного людского капіталу, збільшить надходження в держбюджет у вигляді податків.», - зазначає Ігор Бєда, Президент Асоціації «ІТ України», керуючий директор GlobalLogic Україна.

Повідомлення с офіційного веб-сайту Офісу ефективного регулювання BRDO (Better Regulation Delivery Office)

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини