Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Комунальне підприємство списує з балансу лічильники: чи нараховувати ПДВ

19 жовтня 2018, 08:45
291
0
Реклама

Міською радою прийнято рішення про списання з балансу комунального підприємства багатоквартирних житлових будинків. Водночас разом зі списанням багатоквартирних житлових будинків відбувається і списання лічильників теплової енергії, які встановлені у таких будинках. До ДФС звернулися за роз'ясненнями щодо необхідності нарахування ПДВ-зобов'язань у разі списання з балансу комунальних підприємств основних виробничих засобів (лічильників теплової енергії).

Фахівці ДФСУ в ІПК від 11.10.2018 р. № 4386/6/99-99-15-03-02-15/ІПК відзначили, що згідно з пп. 14.1.191 ПКУ постачанням товарів вважається, зокрема:

· передача права власності на матеріальні активи за рішенням органу державної влади або органу місцевого самоврядування чи відповідно до законодавства;

· будь-яка із зазначених дій платника податку щодо матеріальних активів, якщо платник податку мав право на віднесення сум податку до податкового кредиту у разі придбання зазначеного майна чи його частини (безоплатна передача майна іншій особі; передача майна у межах балансу платника податку, що використовується у господарській діяльності платника податку для його подальшого використання з метою, не пов'язаною із господарською діяльністю такого платника податку; передача у межах балансу платника податку майна, що планувалося для використання в оподатковуваних операціях, для його використання в операціях, що звільняються від оподаткування або не підлягають оподаткуванню).

Таким чином, у разі якщо комунальним підприємством були придбані основні виробничі засоби (лічильники теплової енергії), та суми ПДВ по ним були включені до складу податкового кредиту, то при здійсненні

операції зі списання з балансу підприємства разом з багатоквартирними житловими будинками таких засобів виникає об'єкт оподаткування ПДВ та за такими операціями визначаються податкові зобов'язання з ПДВ.

Відзначимо, що водночас контролери нагадали загальні правила виникнення податкових зобов'язань за правилами п. 198.5 ПКУ, з чого можна зробити висновок, що вони вбачають підстави для нарахування "компенсаційних" ПДВ-зобов'язань у даному випадку.

Також податківці відзначили, що у разі ліквідації основних засобів у зв'язку з їх розібранням або перетворенням у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням, платник податку не нараховує податкові зобов'язання з ПДВ (у тому числі відповідно до п. 198.5 ПКУ) у разі подання контролюючому органу належним чином оформленого акту на списання основних засобів. Такий документ має підтверджувати факт знищення, розібрання або перетворення основних засобів в інший спосіб, внаслідок чого основний засіб не може використовуватися за первісним призначенням.

Платникам ПДВ може стати у нагоді матеріал сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" з актуального питання: "Податкова накладна з помилкою: коли декларувати ПДВ-зобов'язання та податковий кредит".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини