Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оновлено форму податкової накладної

29 жовтня 2018, 16:20
3270
0
Реклама

Мінфін затвердив зміни до форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної, затверджених наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307.

Згідно цих змін у податковій накладній потрібно буде зазначати податковий номер платника податку відповідно Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588.

При цьому рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнятиметься у разі:

• постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник ПДВ;

• здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України;

• складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України;

• складання податкової накладної за операціями з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку, переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих, здійснення операцій з постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку;

• складання податкової накладної на суму збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг, у разі коли на дату такого збільшення покупцю анульовано реєстрацію платника ПДВ;

• складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій;

• складання зведених податкових накладних покупцям - особам, не зареєстрованим платниками ПДВ.

Крім того, у табличній частині податкової накладної з'явиться графа "Сума податку на додану вартість" (графа 11 оновленої форми). Ця графа повинна буде заповнятися у гривнях з копійками із зазначенням після коми до 6 знака включно.

Аналогічних змін зазнає й форма розрахунку коригування до податкової накладної.

Також у Порядку заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307, (далі - Порядок № 1307) буде визначено, що у разі складання зведеної податкової накладної у графі "Зведена податкова накладна" замість позначки "Х" потрібно буде зазначати код ознаки:

1 - у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 198.5 ПКУ;

2 - у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 199.1 ПКУ;

3 - у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 15 Порядку № 1307;

4 - у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 19 Порядку № 1307.

Крім того, оновлення Порядку № 1307 передбачено й в частині складання розрахунків коригування. Уведено алгоритм, який запропонувала ДФС.

У межах цих змін тепер обов'язком ДФС є визначення умовних кодів причин коригування та їх оприлюднення на власному офіційному веб-сайті.

Зазначені зміни було затверджено наказом Мінфіну від 17.09.2018 р. № 763. Цей наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, крім абз. 2 п. 6 та п. 8 Змін до Порядку заповнення податкової накладної, затверджених цим наказом, які набирають чинності з 01.01.2020.

Liga: REPORT - сучасний хмарний сервіс подання звітності та реєстрації податкових накладних. Лише у Liga: REPORT - аналіз ризиків блокування ПН/РК за кодом УКТ ЗЕД/ДКПП, перевірка реєстраційного ліміту ПДВ, а також миттєвий обмін документами з контрагентами.

Спробуйте прямо зараз. 7-денний тестовий доступ без обмежень.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини