Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

До страхового стажу зараховуються усі місяці декрету

2 листопада 2018, 14:00
538
0
Реклама

Ситуація: співробітниця перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3 років з 2014 по 2017 рік (народила 09 січня 2014 року), йшла у відпустку з нашого підприємства. Згідно з формою ОК-5 - її страховий стаж був зарахований лише у січні 2016 року - а у всі інші місяці відрахування нульові. Як бути і як правильно рахувати стаж для листка непрацездатності?

Відповідь ФСС: страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

У разі, якщо застрахована особа перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на підприємстві, з яким знаходиться у трудових відносинах, то такий період зараховується до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з мінімального страхового внеску, тобто незалежно від того, сплачувався в цей період за неї страховий внесок, чи ні.

За даними Фонду соціального страхування України.

Читайте на цю тему у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:

"Класифікатор професій: аналізуємо та застосовуємо правильно"

"Фонд соцстраху роз'яснив особливості заповнення заяви-розрахунку"

"Лікарняні (декретні), інші виплати за рахунок Фонду: порядок фінансування зміниться"

Для отримання безкоштовного доступу протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи "ЛІГА:ЗАКОН" скористайтеся ТЕСТОВИМ доступ до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал в Telegram і сторінку в Facebookщоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини