Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевірити платежі місцевої ради може кожен

7 листопада 2018, 17:00
909
0
Реклама

Уже не перший рік існує інформаційний портал у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів, передусім, бюджетних. Мова піде про портал Є-Data https://spending.gov.ua/.

З 15 вересня 2015 року на цьому порталі оприлюднюються всі трансакції Державної казначейської служби. А по-простому, всі дані із платіжних доручень бюджетних установ завантажуються на портал Є-Data та доступні кожному користувачу Інтернету. Варто лише зайти в розділ "Пошук за трансакціями".

Топ-100 витрат бюджетних коштів

Перше, що ви переглянете у вказаному розділі - ТОП 100 найбільших трансакцій з початку року (за даними ДКСУ).

Наприклад, в першій п'ятірці сплата на початку березня 2018 року НАК "Нафтогаз України" до бюджету податку на прибуток у розмірі близько 4,4 млрд.грн.

Проте, можна скористатися й іншими параметрами пошуку по трансанкціям (платежам із бюджету):

• за платником (переглянути платежі, які здійснила бюджетна установа із бюджету) - слід увести код ЄДРПОУ;

• за одержувачем (переглянути платежі, які надійшли на рахунок бюджетної установи) - слід увести код ЄДРПОУ;

• за період (обрати період здійснення операцій, який Вас зацікавив (період не повинен перевищувати 92 дні)).

Місцеві бюджети - на контроль громади

Звісно, передусім громадян цікавить на що використовують бюджетні кошти розпорядники місцевих бюджетів - місцеві ради. Адже, як заявляє Уряд - місцеві бюджети отримали значно більший фінансовий ресурс після реформи децентралізації і передачі бюджетних коштів на місця.

Більшість громадян навіть не знають, що така можливість у них є та можуть перевірити, наприклад, скільки сплачено за роботи із будівництва нової школи чи дитсадка, або ж улаштування тротуару на їх вулиці. Можна дізнатись також інформацію кому заплатили (назва суб'єкта господарювання).

Як знайти потрібну бюджетну установу?

Для прикладу, візьмемо столицю та розпорядника міського бюджету - Київську міську раду.

Звісно, необхідно знати код ЄДРПОУ цієї бюджетної установи. Допомогти в цьому може відкритий ЄДР, який також вільно доступний для кожного. Дізнатися код ЄДРПОУ місцевої ради по назві може пошук за допомогою сервісу "CONTR AGENT". Результат пошуку "Досьє" вказує на те, що назва юридичної особи "Київська міська рада" має код ЄДРПОУ "22883141".

Увівши його в розділі "Пошук за трансакціями" в графу "Код ЄДРПОУ платника" порталу Є-дата і обравши період платежів маємо результати:

Тепер перейдемо до сільських рад. Не дивуйтеся, але і тут бувають "цікаві" платежі і мільйонні суми.

Приміром, приміська зона столиці, с. Петропавлівська Борщагівка, а саме: Петропавлівсько-Борщагівська сільська рада (код ЄДРПОУ - 04362489):

Серед платежів:

оплата за будівництво школи - 2,25 млн.грн;

оплата за послуги бронювання та організації одноденного туру в Чорнобильську зону - 51 978 грн. (ТОВ "ЧОРНОБИЛЬСПЕЦТУР").

Будемо сподіватися громада села краще дізналася про зону відчуження, або ж цілком можливо організувала екскурсію школярам .

Отакими, нескладаними діями, кожен українець може здійснювати громадський контролю за витрачання сплачених ним податків.

Будьте обізнані та використовуйте на повну свої права!

Підписуйтеся на наш канал в Telegram і сторінку в Facebook щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини