Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Не для всіх ФОПів позитивна курсова різниця вважається доходом

20 листопада 2018, 08:45
1425
0
Реклама

До доходу платника єдиного податку третьої групи - фізичної особи підприємця при надходженні валютної виручки включається:

• сума, що надійшла на поточний рахунок платника у гривнях після обов'язкового продажу 50 % валютної виручки банком на дату зарахування грошей у гривнях;

• залишок (50 %) виручки в іноземній валюті, який не підлягає обов'язковому обміну в гривнях за офіційним курсом Національного банку України, що діяв на дату надходження грошей на валютний рахунок.

Позитивна різниця, яка виникає при перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, не є доходом фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку.

Як пояснили податківці в ІПК від 02.11.2018 р. N 4660/ІПК/26-15-13-06-12, не включається до доходу ФОПа-єдинника пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (пп. 1 п. 292.1 ПКУ).

Цікаво, що для ФОПа на загальній системі отримання позитивної курсової різниці розглядається як дохід (роз'яснення із розділу 104.05 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ).

От тобі і принцип рівності всіх платників перед законом.

Читайте на цю тему у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:

"Відсотки за користування кредитом зараховують до витрат підприємця" BZ011107.LHT

"Від'ємна курсова різниця не підлягає зарахуванню до витрат загальносистемників"

"Витрати на утримання вантажівки для ФОП-загальносистемника - табу"

"Чи має право підприємець на загальній системі включити до витрат вартість автоцивілки"

"Податківці вперто не дозволяють ФОП-загальносистемникам зараховувати відсотки за кредитом до витрат"

Якщо хочете отримати більше матеріалів видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, які стануть Вам у нагоді не лише як фахівцю з бухобліку та податків, а й як громадянину, замовте безкоштовний тестовий доступ протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини