Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Навчання оплачено через Приват24 (Ощад24): які документи долучати при зверненні за податковою знижкою

7 грудня 2018, 11:45
305
0
Реклама

Для отримання податкової знижки за навчання необхідно підтвердити витрати відповідними платіжними й розрахунковими документами. Зокрема, це квитанції, фіскальні або товарні чеки, ПКО, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 ПКУ).

Саме з цього починає роз'яснення ДФС в підкатегорії 103.06 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ відповідаючи на запитання:

"Який розрахунковий документ повинен надати платник податку для підтвердження сум витрат, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти, для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, якщо сплата здійснювалася через банківський сервіс Інтернет-банкінг (у т. ч. Приват24, Ощад24)?".

Так, дистанційне обслуговування рахунку клієнт може здійснювати за допомогою систем "клієнт - банк", "клієнт - Інтернет - банк", "телефонний банкінг", "миттєва безконтактна оплата" та інших систем дистанційного обслуговування.

Реквізити електронного розрахункового документа, що використовуються в системах "клієнт - банк", "клієнт - Інтернет - банк", визначаються договором між банком і клієнтом, але обов'язково цей документ має містити такі з них:

дату й номер;

назву, код платника та номер його рахунку;

код банку платника; назву, код одержувача й номер його рахунку;

код банку одержувача;

суму цифрами;

призначення платежу;

електронний(і) підпис(и) / електронний(і) цифровий(і) підпис(и) відповідно до вимог, установлених нормативно-правовим актом Національного банку з питань застосування електронного підпису в банківській системі України; інші реквізити, які під час формування електронного розрахункового документа системою електронних платежів розміщуються в полі "Допоміжні реквізити".

Банк, що обслуговує платника, здійснюючи на підставі дистанційного розпорядження платника списання коштів із його рахунку, оформляє розрахунковий документ, у реквізиті "Призначення платежу" якого зазначає інформацію про платіж і документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів.

Отже, до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними й розрахунковими документами.

ЛІГА:ЗАКОН запрошує на святковий семінар для бухгалтерів
Дата: 13.12.2018
Поговоримо про: підсумки 2018 та прогнози на 2019 рік
Лектори: Юрій Циганок, Галина Зубар, Олександр Смирнов, Ірина Дмитраш та ін.
В програмі: фахові доповіді, цінні подарунки, шампанське та фото на згадку
Місце: м. Київ, вул. Антоновича, 52 (ДЕПО конференц-хол)
Замовити квиток можете
за посиланням або за номером телефону +38 (067) 703-01-01

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини