Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

До 01.12.2018 до зайво складеної ПН вже був зареєстрований РК: як виправити "SПеревищ"

7 грудня 2018, 12:20
270
0
Реклама

У разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку відповідно до п. 192.1 ПКУ з метою виправлення помилок, допущених при складанні такої податкової накладної, складає розрахунок коригування до неї. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.

Обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в такій податковій накладній (не підтвердженій первинними документами) і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в податковій звітності з ПДВ.

При цьому суми ПДВ, зазначені у податковій накладній, складеній без факту здійснення господарської операції, та розрахунку коригування до неї, при їх реєстрації в ЄРПН враховуються у відповідних обсягах при обчисленні реєстраційної суми.

Таким чином, дії платника стосовно безпідставного складання та реєстрації в ЄРПН податкових накладних без фактичного здійснення господарських операцій, за якими відповідно до норм ПКУ складаються та реєструються податкові накладні в ЄРПН, призводять до виникнення показника "SПеревищ" та відповідного зменшення реєстраційної суми ПДВ на суму ПДВ, зазначену у таких безпідставно складених та зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунках коригування до них.

Для забезпечення правильності ведення податкового обліку та уникнення непорозумінь в частині розрахунку показника "SПеревищ" платникам податків необхідно чітко дотримуватися норм чинного законодавства з питань оподаткування та правил ведення бухгалтерського обліку, у тому числі при складанні та реєстрації в ЄРПН податкових накладних.

Ураховуючи зміни запроваджені з 01.12.2018, у разі якщо до 01.12.2018 до "зайво складеної" податкової накладної вже був складений та зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування, в результаті реєстрації якого показники такої податкової накладної виведено в "0", платник податку з метою приведення показника ?Перевищ в СЕА ПДВ у відповідність до податкового обліку платника податку може скласти ще один "інформаційний" розрахунок коригування до такої "зайво складеної" податкової накладної.

Таке роз'яснення надала ДФСУ в ІПК від 30.11.2018 р. № 5063/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Загальні правила проведення таких коригувань податківці прокоментували в листі ДФСУ від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17 (див. його п. 4.6).

Про заповнення анулюючих розрахунків коригування до зайвих податкових накладних ми розповідали в матеріалі "Зайві податкові накладні: як їх виключити з ЄРПН" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини