Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Малозабезпеченим планують надавати фіндопомогу на започаткування власної справи

17 грудня 2018, 11:30
626
0
Реклама

На Урядовому порталі розміщено інформацію про схвалення законопроекту про нову систему допомоги на започаткування власної справи.

Законопроект розроблений на основі досвіду пілотного проекту Мінсоцполітики за підтримки Світового банку "Рука допомоги". Проект більше року діє у трьох областях (Львівській, Харківській та Полтавській) та в окремих територіальних громадах Донецької, Житомирської та Чернігівської областей. Він передбачає допомогу у працевлаштуванні та започаткуванні власної справи для членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, учасники мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фіндопомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу. Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 р. складає близько 70 тис. грн. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. А в разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників - фіндопомога стає повністю безповоротною. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

Станом на 1 грудня 243 людини в пілотних регіонах захистили бізнес-плани, 213 із них вже отримали фіндопомогу, і ще 30 на допомогу очікують найближчим часом. З них 115 - у Львівській області.

Податковий облік поворотної фінансової допомоги має особливості. Безпосередньо на оподаткування впливає поворотна фінансова допомога, отримана за певних умов платником єдиного податку. Однак і у платників податку на прибуток виникають запитання, пов'язані з оподаткуванням таких операцій. Про це і читайте в статті "Поворотна фінансова допомога: податковий облік" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи "ЛІГА:ЗАКОН" скористайтеся ТЕСТОВИМ доступ до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини