Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Не перерахували податкові зобов’язання в держбюджет, бо мали переплату з ПДВ: чи будуть штрафи

21 грудня 2018, 11:50
265
0
Реклама

Перерахування коштів до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з ПДВ, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду здійснюється з рахунку у СЕА ПДВ платника (п. 200 прим.1.5 ПКУ).

Невикористання платником податку рахунку в СЕА ПДВ призводить до непоповнення такого рахунку, відповідно, до незбільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, до заборгованості по рахунку в СЕА ПДВ та до розбіжностей між даними СЕА ПДВ та інтегрованою карткою платника податку.

З метою своєчасного і повного розрахунку з бюджетом платник має забезпечити наявність достатньої суми коштів на своєму рахунку в СЕА ПДВ.

ПКУ не передбачена відповідальність за несвоєчасне перерахування/неперерахування коштів з рахунку в СЕА ПДВ до державного бюджету.

При цьому, відповідно до п. 40 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ штрафні санкції та пеня, передбачені ПКУ, за порушення строків, установлених ПКУ для самостійної сплати податкових зобов'язань з ПДВ, не застосовуються за умови наявності у такі строки коштів на рахунках платників у СЕА ПДВ у сумах, достатніх для сплати узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ до бюджету.

Роз'яснення з розділу 101.27 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Більше про адміністрування ПДВ читайте в рубриці "Аналітичні матеріали"/"ПДВ"/"Електронне адміністрування ПДВ" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Новорічні знижки до 70%

Тільки до кінця цього тижня знижки на видання та системи ЛІГА:ЗАКОН. Хутчіше за покупками!

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини