Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Єдинник отримав майно у безоплатне користування за договором позички: що з доходом

29 грудня 2018, 09:10
806
0
Реклама

Операція з безоплатної передачі основних засобів (рухомого та нерухомого майна) за договором позички у строкове користування без переходу права власності на них не є об'єктом оподаткування у розумінні п. 185.1 ПКУ, оскільки така операція не відповідає визначенню операцій з постачання товарів/послуг, відповідно до пп. 14.1.185 та 14.1.191 ПКУ.

В той же час операція платника податку з надання позички, в тому числі на безоплатній основі, є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ за ставкою 20 % виходячи з бази оподаткування визначеної відповідно до п. 188.1 ПКУ, тобто не нижче звичайних цін.

Тобто з метою оподаткування для платника податку - користувача операція з отримання майна у безоплатне користування за договором позички розглядається як безоплатне отримання послуг. Тому база оподаткування ПДВ визначається із вартості послуги з оренди аналогічного майна.

Зокрема, згідно з п. 292.3 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку (п. 292.3 ПКУ).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ПКУ).

Податківці в ІПК від 22.12.2018 р. № 5365/6/99-99-15-03-02-15/ІПК підсумовують: при отриманні майна у безоплатне користування за договором позички до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періодАкции БЗ, ИПС:

Читайте на цю тему у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН:

"5 роз'яснень податківців юрособам - єдинникам третьої групи"

"Юрособа-єдинник відкрив депозит: облікові нюанси"

Якщо хочете отримати більше матеріалів електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, які стануть Вам у нагоді, замовте безкоштовний тестовий доступ протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

у послуг з урахуванням звичайних цін.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини