Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Одночасно змінюється і вартість, і кількість товарів/послуг: як заповнити РК

2 січня 2019, 15:00
1856
0
Реклама

У разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування до відповідної податкової накладної.

Як же заповнити розрахунок коригування у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості?

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.

Якщо після складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна і кількості, і ціни товарів/послуг, то розрахунок коригування складається з урахуванням таких особливостей:

• в розділі Б розрахунку коригуванні підлягають заповненню графи 1-8 та 11-15 (крім випадків, коли таке заповнення не передбачено Порядком № 1307);

графи 9 та 10 розділу Б розрахунку коригування не заповнюються;

• відповідні показники кожного рядка податкової накладної, за якими відбувається одночасна зміна кількості товару/послуги та його/її вартості (кількість (графа 7 розрахунку коригування), обсяг постачання (графа 13 розрахунку коригування) та сума ПДВ (графа 14 розрахунку коригування) зазначаються зі знаком "-" (показники податкової накладної виводяться в "0");

• у графі 2.1 розділу Б розрахунку коригування зазначається код причини "104", який відповідає причині коригування "Зміна номенклатури", а у графі 2.2 зазначається порядковий номер групи коригування.

Усі інші показники рядка податкової накладної, який коригується, переносяться з податкової накладної до розрахунку коригування без змін.

Другим рядком зазначаються виправлені показники, а саме:

• у графі 1.2 "№ з/п рядка податкової накладної, що коригується або додається" зазначається новий (доданий) номер;

• у графі 2.1 зазначається той самий умовний код причини коригування "104", що зазначений у першому рядку розрахунку коригування, а у графі 2.2 - той самий порядковий номер групи коригування;

• у графі 7 - правильний показник кількості (об'єму, обсягу);

графи 9 та 10 не заповнюються;

• у графі 13 зазначається правильний показник обсягу постачання (база оподаткування без урахування ПДВ);

графа 14 розділу Б є обов'язковою до заповнення в усіх випадках, коли за здійсненою операцією нараховується сума ПДВ за ставкою 20% або 7%.

Таке роз'яснення ДФС опублікувала в підкатегорії 101.15 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Більше про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми читайте в рубриці "Аналітичні матеріали"/"ПДВ"/"Податкова накладна".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини