Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Три факти про проект "Муніципальна няня"

31 січня 2019, 14:30
17209
1
Реклама

Ми неодноразово повідомляли про запуск урядового проекту "Муніципальна няня". І ось на сайті Кабміну оприлюднено презентацію, як саме цей проект працюватиме та цілі, яких планується досягти з його реалізацією.

Отже, по-перше "Муніципальна няня" - це допомога українським сім'ям, в яких народились діти. І немає значення, чи вийшла мама на роботу, чи залишилась у декретній відпустці доглядати за немовлям, держава виплачуватиме такій сім'ї щомісячну компенсацію на няню.

Розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму і з січня 2019 року сім'я зможе отримувати щомісяця 1 626 грн відшкодування послуги помічниці для своєї дитини.

Крім того, не забуваймо про допомогу при народженні дитини, яка складає цьогоріч 41 280 гривень. Одноразово сім'я отримує 10 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами впродовж наступних 36 місяців.

По-друге, "Муніципальна няня" має на меті підтримати жінок, які працюють нянями. Вони зможуть офіційно працевлаштуватись та мати право на гідну пенсію.

Як скористатись послугою?

Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який, до слова, не потребуватиме нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги "муніципальна няня".

Разом з заявою подається копія договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копії сторінок паспорта мами, підтверджувальні документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунка, розрахункова квитанція тощо).

Що стосується самих нянь, то для працевлаштування в сім'ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91/юридична особа-підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата.

В Уряді пояснили, як проект може допомогти самим няням. Зареєструвавшись підприємцем 3 групи, жінка сплачуватиме щомісяця податок (5% від суми доходу) і ЄСВ.

Якщо жінці на даний момент 55 років, її пенсійний вік за умови наявності 30-річного страхового стажу настане у 60 років. Але жінка має всього 25 років страхового стажу. Урядовий проект "муніципальна няня" дає змогу за 5 років інвестувати у свій страховий стаж, при цьому офіційно отримуючи заробітну плату, яка на даний момент прирівнюється до середньої в Україні, і вийти на пенсію на три роки раніше.

Оскільки більшість нянь в Україні жінки працездатного віку, формалізація відносин з батьками стане практичною і для оформлення житлової субсидії.

По-третє, "Муніципальна няня" убезпечить сім'ї від недобросовісних нянь. Формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й впевненості обом сторонам. Няня, отримавши офіційне працевлаштування, отримає впевненість у завтрашньому дні, а мама гарантію, що її дитина у надійних руках. А Уряд потурбується про соціальний захист обох.

Річна звітність без проблем!

Знижка 60% на онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT для юридичних осіб.

Неплатникам ПДВ - 581 грн/рік

Платникам ПДВ - 845 грн/рік

ФОП - 337 грн/рік

Деталі акції за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини