Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У якому випадку контролери зобов’язані надсилати нову податкову вимогу

26 лютого 2019, 09:00
148
0
Реклама

ПКУ не містить обов'язку контролюючого органу повторно вручати платнику податків податкову вимогу у разі зміни суми податкового боргу. Податкова вимога є дійсною протягом усього терміну безперервного існування податкового боргу платника податків з моменту його утворення до моменту, зокрема, повного погашення податкового боргу платником за всіма видами податків і зборів.

Водночас грошові зобов'язання, які складають податковий борг, можуть змінюватися як кількісно, так і за видами податків. Тільки після того, як платник податків повністю погасить податковий борг, включаючи пеню, податкова вимога буде вважатись відкликаною в розумінні підпункту 60.1.1 ПКУ, а у разі виникнення в майбутньому суми податкового боргу - контролюючим органом має бути виставлена нова податкова вимога.

Відповідні висновки, зроблені судами першої та апеляційної інстанції, були підтримані ВС/КАС (постанова від 19.02.2019 р. у справі № 818/1117/16).

Про цікаві висновки ВС/КАС можна почитати, зокрема, у матеріалі "Огляд практики Верховного Суду в податкових спорах. Грудень 2018" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини