Підприємство-перевізник поцікавилось у ДФС у Київській області як правильно здійснювати облік руху готівки по кожній окремій господарській одиниці - транспортному засобу при наданні послуг з пасажирського перевезення на міських, приміських та міжміських маршрутах. На це фіскали відповіли ІПК від 07.03.2019 р. № 939/ІПК/10-36-14-06-20.
Отже, якщо в автотранспорті, що здійснює міжміські перевезення, пасажирам видаються квитки, форма яких не відповідає вимогам чинного законодавства, то одночасно з таким квитком пасажиру має видаватись і розрахункова квитанція для обліку руху готівки при наданні послуг з пасажирських перевезень автомобільним транспортом на міських маршрутах. Суб'єкт господарювання може використовувати КОРО на окрему господарську одиницю (автобус, маршрутне таксі, тощо), яка заповнюється на підставі розрахункових документів (квитків).
Таким чином, приймання готівки від водія (автобус, маршрутне таксі, тощо), оформлюється касиром прибутковим касовим ордером на загальну суму згідно даних КОРО.
Читайте також статтю "Для відшкодування витрат на електронний проїзний квиток потрібна його паперова версія" електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.