Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НБУ запровадив низку валютних послаблень для юросіб-нерезидентів

1.04.2019, 14:35
556
0

Також фінустановам дозволено встановлювати власний курс для перерахунку переказів в гривні
Також фінустановам дозволено встановлювати власний курс для перерахунку переказів в гривні

У рамках валютної лібералізації і з метою покращення інвестиційної привабливості України та посилення конкуренції на фінансовому ринку Національний банк запровадив чергові послаблення для небанківських фінансових установ та юридичних осіб-нерезидентів.

Так, небанківським фінансовим установам дозволено встановлювати власний курс для перерахунку в гривні переказів фізичних осіб, що надійшли в іноземній валюті, якщо одержувач бажає отримати кошти в гривні. Раніше небанківська фінансова установа повинна була використовувати для цього курс банку, в якому вона обслуговувалася.

Юрособам-нерезидентам дозволено конвертувати усі гривневі кошти на ЛОРО-рахунках у валюту впродовж дня. До цього вони могли купувати валюту лише в межах залишку у гривні на початок операційного дня. Це урівнює юросіб-нерезидентів у можливостях з резидентами, для яких з 7 лютого 2019 року вже було скасовано вимогу щодо попереднього резервування гривні для купівлі валюти (режим Т+1).

Крім цього, уточнено норму щодо накопичення юридичними особами-резидентами валюти для погашення боргових зобов'язань перед нерезидентом за кредитним договором. Так, визначено, що "чергова дата платежу" - це найближча дата, що визначена умовами договору для своєчасного здійснення платежу з урахуванням його призначення (окремо за основною сумою, процентами, комісіями, зборами тощо).

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління Національного банку "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 28.03.2019 р. № 52.

Читайте также статью "Валютные новации: защитные меры и ограничения" электронного издания БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

Для получения доступа к аналитике издания БУХГАЛТЕР&ЗАКОН и прочим документам информационно-правовой системы ЛИГА:ЗАКОН - воспользуйтесь ТЕСТОВЫМ доступом к сервису и оцените весь объем и преимущества услуг, которые предоставляются.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар