Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підприємців не можуть штрафувати за несплату ЄСВ після припинення діяльності

6 травня 2019, 10:00
9645
1
Реклама

Фінансові санкції у вигляді штрафів та пені за порушення обов'язків як платника ЄСВ можуть бути застосовані до ФОП, відомості про реєстрацію яких внесено до ЄДР, та лише після внесення вказаних відомостей до реєстр, фізична особа набуває статусу підприємця (фізичної особи-підприємця).

Відповідний висновок наводить Полтавський окружний адміністративний в рішенні від 15.04.2019 у справі № 440/764/19.

З обставин справи відомо, що держреєстрацію ФОП припинено за власним рішенням, про що внесено запис до ЄДР від 26.01.2016.

З цієї ж дати особа позбавлена статусу ФОП та на час прийняття ОДПІ податкового повідомлення-рішення не був платником ЄСВ.

Тож суд дійшов висновку, що рішення від 01.11.2016 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ винесено ОДПІ без урахування всіх обставин, необхідних для прийняття рішення, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Покрокову інструкцію із закриття ФОП на єдиному податку можна переглянути у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН за посиланням.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини