Держпраці розробило новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Відповідний проект постанови КМУ уже розміщено на сайті Держпраці. Разом із ним пропонують також затвердити й Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю та зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.
Нагадаємо: 14.05.2019 Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову у судовій справі № 826/8917/17, якою задоволено позов підприємців та визнано нечинною постанову КМУ від 26.04.2017 р. № 295.
Новий Порядок мав би врахувати зауваження ДРС, проте як слідує із його тексту, він мало чим відрізняється від Постанови № 295.
У ньому залишається держконтроль за додержанням законодавства про працю у формі інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань.
Маємо й норму із правом інспектора праці, зокрема, самостійно і в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об'єкта відвідування, в яких використовується наймана праця.
Разом з тим, Держпраці відмічає, що при розробленні проекту акта враховано застереження щодо незастосування заходів до притягнення об'єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності у разі виконання вимог припису. Стосується це усунення виявлених у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування порушень, у т.ч. за несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці (що визначалось Постановою № 295). Застосування фінансових санкцій у таких випадках призводило до накладення штрафів у розмірі значно більшому, ніж сума, яка потрібна на усунення такого порушення. Виключенням буде виявлене порушення за використання праці неоформлених працівників.
Чому Постанову № 295 визнано нечинною та які висновки зробив суд? Пояснення читайте у матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.