Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Виборчий кодекс запрацює із 2023 року

11 липня 2019, 12:50
294
0
Реклама

230 голосами "за" народні депутати ухвалили Виборчий кодекс України. Правки до документу розглядали цілих три сесійні тижні.

Законодавчий акт передбачає єдину уніфіковану правову основу для підготовки і проведення виборів в Україні відповідно до Конституції України та рекомендацій міжнародних організацій.

Вибори народних депутатів України будуть проводитись на засадах пропорційної системи за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій. При цьому, у розподілі мандатів депутатів братимуть участь виборчі списки кандидатів, які за підсумками голосування на виборах депутатів набрали 4% і більше дійсних голосів виборців у загальнодержавному виборчому окрузі. При цьому застосовуватиметься виборча система, яка "дозволяє персоніфікувати голосування ("відкриті" списки кандидатів).

Аналогічна виборча система застосовуватиметься також на виборах депутатів Верховної Ради АР Крим, обласних рад, а також міських рад тих міст, у яких кількість виборців перевищує 90 тис. осіб; до таких міст належать усі обласні центри, а також декілька інших міст обласного значення. На виборах міських голів таких міст застосуватиметься виборча система абсолютної більшості, що "має на меті підвищити рівень суспільної довіри та політичний авторитет міських голів відповідних міст".

Вибори депутатів сільської, селищної ради, міської ради (міста з кількістю виборців до 90 тис. осіб), районної в місті ради будуть проводитись за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. В кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів. При цьому вибори депутатів районної ради проведуть за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, межі яких збігаються з межами сіл, селищ (громад), міст, що входять до складу відповідного району. В кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

Вибори сільського, селищного, міського голови будуть проводитись в єдиному сільському, селищному, міському виборчому окрузі в межах території відповідної сільської, селищної, міської громади. Вибори сільського, селищного, міського (міста з кількістю виборців не більше 90 тис. осіб) голови проводяться за виборчою системою відносної більшості. Вибори сільського, селищного старости - за виборчою системою відносної більшості в межах території села, селища у складі об'єднаної громади.

Джерело: сайт ВРУ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини