Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Туроператорська та турагентська діяльність: як оподатковувати ПДВ

29 липня 2019, 14:40
322
0
Реклама

Офіс ВПП ДФС нагадав, який порядок оподаткування ПДВ туроператорської та турагентської діяльності.

Порядок оподаткування ПДВ туроператорської та тур агентської діяльності регламентує ст. 207 ПКУ.

Базою оподаткування ПДВ у туроператора, незалежно від виду туризму (внутрішній, в'їзний, виїзний), є сума винагороди (п. 207.2, п. 207.3 ПКУ), яку розраховують наступним чином:

Винагорода туроператора = Вартість поставленої туристичної послуги - Витрати на придбання (створення) туристичної послуги

Тому в декларації з ПДВ туроператор вказує в рядку 1.1 тільки суму винагороди.

Податкові зобов'язання з ПДВ туроператор визнає на дату оформлення документа, що засвідчує факт постачання туристичної послуги (п. 207.6 ПКУ). Тобто правило першої події в цьому випадку не працює, а передплата, отримана від туриста, не призводить до виникнення податкових зобов'язань у туроператора. Податкові зобов'язання він нараховує на дату завершення туру, яку фіксують в договорі з туристом.

Для відображення податкового кредиту у туроператора п. 207.6 ПКУ встановлені особливі правила:

• суми податку, сплачені (нараховані) при придбанні товарів/послуг, які включають у вартість туристичної послуги, НЕ відносять до податкового кредиту та не включають до бази оподаткування туроператора;

• суми податку, сплачені (нараховані) при придбанні товарів/послуг, які НЕ включають у вартість туристичного продукту (туристичної послуги), включають до податкового кредиту. Водночас податковий кредит у разі придбання товарів/послуг, які не включають у вартість туристичної послуги, визнають на дату отримання товарів/послуг, підтверджену податковою накладною.

Базою оподаткування у турагента (п. 207.6 ПКУ), є винагорода, яку нараховує (виплачує) туроператор, інші постачальники послуг на користь такого турагента, у т. ч. за рахунок коштів, отриманих останнім від споживача туристичної послуги (туриста).

Податкові зобов'язання нараховують у загальному порядку - за правилом "першої події" відповідно до п. 187.1 ПКУ. Для нарахування податкових зобов'язань турагент складає податкову накладну, реєструє її в ЄРПН та передає туроператору або іншим постачальникам послуг.

Відображення сум у складі податкового кредиту у турагента залежить від мети придбання товарів (послуг), а саме (п. 207.6 ПКУ):

• до податкового кредиту НЕ відносять суми ПДВ, сплачені (нараховані) при придбанні товарів/послуг, вартість яких включають до вартості туристичної послуги;

• до податкового кредиту включають суми ПДВ, сплачені (нараховані) при придбанні товарів/послуг, вартість яких не включають до вартості туристичної послуги. Водночас податковий кредит у разі придбання товарів/послуг, які не включають у вартість туристичної послуги, визнають на дату першої події відповідно до п. 198.2 ПКУ. Оскільки особлива дата відображення податкового кредиту, яка встановлена абз. 4 п. 207.6 ПКУ, передбачена лише для туроператорів.

Джерело: повідомлення на офіційному веб-сайті Офісу великих платників податків ДФС.

Більше про це читайте в матеріалах "ПДВ-облік у туроператора" і "Турагентська діяльність: особливості ПДВ-обліку" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини