Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП отримав дохід під час відпустки - чи платити єдиний податок?

28.08.2019, 15:30
266
0

Заяву про період щорічної відпустки підприємця рекомендують подавати до початку відпустки
Заяву про період щорічної відпустки підприємця рекомендують подавати до початку відпустки

Податківці вказали, що ПКУ має пряму норму, яка звільняє від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік за час відпустки ФОП-єдинників I і II групи. Однак існують випадки, коли навіть за час відпустки таким підприємцям доведеться заплатити єдиний податок.

Єдинників І-ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільнені від сплати єдиного податку протягом 1 місяця на рік на час відпустки. Аналогічну пільгу вони мають також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ПКУ).

Якщо єдинник уже сплатив авансовий платіж єдиного податку за період зазначеної відпустки чи тимчасової непрацездатності, його суму зарахують у рахунок майбутніх платежів. Для цього підприємцю потрібно подати відповідну заяву.

Однак якщо в період зазначеного звільнення від сплати єдиного податку підприємець отримає дохід, його потрібно показати у книзі обліку доходів та декларації платника єдиного податку. При цьому ФОП зобов'язаний сплатити єдиний податок за ставками та в порядку, визначених ПКУ.

Отже, якщо підприємець покаже, що в період відпустки він отримав дохід, йому доведеться заплатити єдиний податок.

Джерело: ІПК ДФС від 31.07.2019 р № 3578/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Платникам єдиного податку цікавим може бути матеріал "Фінвідповідальність єдинників і наслідки порушення правил застосування спрощеної системи оподаткування" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар