У провладній більшості народних депутатів вирішили не чіпати цього року спрощену систему оподаткування. Уточнять лише декілька норм ПКУ, які стосуються платників єдиного податку (далі - ЄП). Це слідує із законопроекту № 1210, внесеного Головою податкового комітету Ради.
Про які уточнення та неузгодження в тексті ПКУ йде мова - давайте подивимось.
1. Якщо нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена, базою оподаткування для платників ЄП 4 групи для сільгосптоваровиробників є нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі в АР Крим або в області.
2. При зміні податкової адреси, місця госпдіяльності платники ЄП 3 групи подають заяву не пізніше останнього дня кварталу, у якому відбулись такі зміни. У разі зміни ставки ЄП заяву платник ЄП 3 групи подаватиме не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому будуть застосовувати таку ставку.
3. Платник ЄП третьої групи, який обрав ставку ЄП в розмірі 5%, у разі її добровільної зміни подаватиме заяву про зміни ставки ЄП не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного місяця, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника ЄП платником ПДВ.
4. Податковим (звітним) періодом для платників ЄП третьої групи є календарний квартал (крім податкового періоду для податкової звітності з ПДВ, де передбачать лише місячний звітний період).
5. Платник ЄП-юрособа, якого визнають контролюючою особою над контрольованими іноземними компаніями відповідно до ст.392 ПКУ, нараховуватиме та сплачуватиме податок на прибуток підприємств.
6. За бажанням зареєстрований платник ЄП зможе безоплатно та безумовно у контролюючому органі за місцем податкової адреси отримати (у тому числі в електронному вигляді) витяг з реєстру платників ЄП.
7. Платник ЄП виконує функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних ПДФО доходів на користь фізособи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах. Стосуватиметься це і ФОП на ЄП 4 групи.
Джерело: законопроект № 1210 від 30.08.2019 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві"
Про інші законодавчі ініціативи від провладної більшості народних депутатів ми розповідали у новинах:
- "Зміни в сфері РРО: лібералізація чи затягування пасків";
- "Трудовий кодекс ухвалять до 2020 року";
- "Єдиний рахунок платникам податків запропонують у 2020 році";
- "Єдина звітність із ЄСВ та ПДФО з'явиться не рані- ше 1 липня 2020 року";
- "Декриміналізувати фіктивне підприємництво запропонували в "Слуга народу";
- "Prozorro стане обов'язковою для закупівель від 50 тисяч гривень".