Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Анулювання ПДВ-реєстрації і товарна дебіторка: що з податковим кредитом

19.09.2019, 14:00
639
0

Чи нараховувати умовні ПДВ-зобов’язання за такою дебіторкою
Чи нараховувати умовні ПДВ-зобов’язання за такою дебіторкою

Дніпропетровські податківці розглянули випадок, коли на дату анулювання ПДВ-реєстрації платник податку має дебіторську заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами, "вхідний" ПДВ за якими включили до податкового кредиту.

У п. 184.7 ПКУ прописано спецправило для товарів/послуг, необоротних активів, "вхідний" ПДВ за якими включили до податкового кредиту, але які до анулювання ПДВ-реєстрації так і не використали в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності. У такому разі ПДВшник в останньому звітному періоді не пізніше дати анулювання його ПДВ-реєстрації зобов'язаний визначити податкові зобов'язання за такими залишками активів. База оподаткування - звичайна ціна відповідних товарів/послуг чи необоротних активів.

Ця норма не стосується випадків анулювання ПДВ-реєстрації внаслідок реорганізації платника ПДВ шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Водночас податківці наполягають на застосуванні цього спецправила і до дебіторської заборгованості за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами. Звичайно, за умови, що суми ПДВ по передоплаті були включені до податкового кредиту.

Отже, до анулювання ПДВ-реєстрації платник податку має нарахувати умовні податкові зобов'язання ще й за товарною дебіторською заборгованістю.

Таку позицію податківці озвучують вже не вперше - див. роз'яснення ДПС у категорії 101.03 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Джерело: повідомлення на офіційному веб-сайті ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Більше про це читайте в статті "Анулювання ПДВ-реєстрації: підстави та наслідки" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар