Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Прозорість, діджіталізація і 4000 грн орендної плати за гектар – плани уряду

1 жовтня 2019, 11:40
548
0
Реклама

Уряд схвалив постановою № 849 Програму діяльності Кабінету Міністрів України та подав цю програму на розгляд Верховної Ради. У документі встановлюють пріоритети та цілі для КМУ на найближчі 5 років.

У податковій сфері платникам обіцяють менше податкове навантаження та значно менше часу витрачати на адміністрування. Бізнес ваблять суттєвим зниженням відсоткової ставки за кредитами, наданими в гривні, та зростанням кредитування через розширену лінійку інструментів. Також планують встановити прозорі, прості та передбачувані правила митного контролю та митного оформлення. Буде розгорнуто національну електронну транзитну систему та відбуватиметься обмін інформацією з митницями 35-ти країн Європейського регіону, запустять програму авторизованих економічних операторів.

Звісно, чимало уваги приділено діджіталізації. Так, 100 % послуг, які дотичні до оподаткування, хочуть надавати онлайн через електронний кабінет платника податків. На митниці відбудеться повна електронізація процесів, буде повний відеонагляд та використання сканерів/засобів безконтактного моніторингу як за проходженням на митниці, так і подальшим слідуванням товарів.

Уряд обіцяє постійно здійснювати верифікацію державних виплат населенню, а Державне казначейство перетворити в діджиталізовану установу з клієнт-банком для кращого і дистанційного обслуговування.

Звісно ж, згадали і про Бюро фінансових розслідувань. У програмі уряду його названо аналітичним центром фінансових розслідувань "білокомірцевих" злочинів у сфері публічних фінансів.

Очікують, що після того, як земельний ринок запрацює з 1 жовтня 2020 року, відбудеться збільшення вартості оренди за 1 га в середньому по країні з 1700 грн у 2018 році до 4000 грн у 2024 році. До речі, 100 % відомостей про земельні ділянки обіцяють внести до Державного земельного кадастру до кінця 2020 року.

Посилять заходи державного контролю за виробництвом та реалізацією товарів та послуг, а також відповідальність за порушення вимог законодавства та введення в оману споживача.

У програмі прогнозується, що роботодавцям та працівникам буде більш вигідно працювати за законами, ніж ховатися "в тіні". А спрощення трудового законодавства у сфері найму сезонних працівників та понаднормової праці сприятиме легалізації найму працівників, пов'язаних із сезонними ненормованими роботами.

Уряд повністю електронізує публічні закупівлі, проведе їх повну професіоналізацію.

Також уряд обіцяє за 5 років досягнути таких результатів як ріст ВВП на 40 %, створення 1 млн нових робочих місць, будівництво 5 глибоководних портів та 15 аеропортів і те, що кожен українець буде забезпечений на рівні реального прожиткового мінімуму.

Джерело: проект Постанови Верховної Ради України від 29.09.2019 р. № 2186

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини