Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли не буде податку на нерухомість за будівлі, задіяні у сільгоспдіяльності

2.10.2019, 08:30
299
0

Сам факт використання будівлі у сільгоспдіяльності не звільняє від сплати податку на нерухомість
Сам факт використання будівлі у сільгоспдіяльності не звільняє від сплати податку на нерухомість

Контролери роз'яснили, за яким умов не потрібно сплачувати податок на нерухомість за будівлі, які використовуються у сільськогосподарській діяльності.

Вони вказали, що будівлі, які використовуються у сільськогосподарській діяльності, але мають інший код згідно з ДК 018-2000, ніж 1271, оподатковуються податком на нерухомість на загальних підставах. Тобто на них не поширюється пільга, передбачена пп. "ж" пп. 266.2.2 ПКУ.

Клас "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271) включає будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо.

Визначають приналежність будівлі до того чи іншого класу на підставі документів, що підтверджують їх право власності, з урахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення такого об'єкта нерухомості згідно з ДК 018-2000.

Джерело: ІПК ГУ ДФС у Чернігівській області від 19.09.2019 р. № 299/ІПК/10/25-01-04-03-07

Платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, може зацікавити матеріал "Декларація з податку на нерухомість: вивчаємо нововведення" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій


Увійдіть, щоб залишити коментар