Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС вимагає оподатковувати безкоштовний паркінг працівників

4.10.2019, 08:30
1268
0

Безоплатне користування паркінгом – інший оподатковуваний дохід
Безоплатне користування паркінгом – інший оподатковуваний дохід

Фіскали пояснили, чи слід вважати надання паркінгу у безкоштовне користування працівниками оподатковуваним доходом фізособи.

Посилаючись на норми пп. 164.2.17 ПКУ, фахівці ДПС вказали, що доходи, одержані платником податку у вигляді безоплатного користування майданчиками для паркування особистого транспорту не можна вважати додатковим благом. Однак вони вказали, що такий дохід класифікують як інший оподатковуваний дохід. А тому його слід оподатковувати ПДФО та військовим збором.

Водночас податківці відмітили, що зазначений вид доходу також є базою нарахування ЄСВ. Свій висновок вони аргументують тим, що такий дохід відсутній у Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок

Водночас фіскали наголосили: неможливість персоніфікувати отриманий дохід не може слугувати підставою для звільнення працівника від сплати відповідних податків та зборів.

Джерело: ІПК від 28.08.2019 р. № 4020/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Тлумачити норми ПКУ - нелегка справа, та й практика показує, що ДФС у переважній більшості випадків має власну фіскальну думку. Більше - читайте у статті електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар