Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Введення системи НАССР для малих потужностей можуть скасувати

8 жовтня 2019, 14:45
1762
0
Реклама

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав операторів ринку харчових продуктів, в управлінні яких перебувають малі потужності" (№ 2230 від 04.10.2019 р.). Він передбачає скасування обов'язковості запровадження системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) для операторів ринку харчових продуктів, в управлінні яких перебувають малі потужності. Зараз такі оператори повинні застосовувати постійно діючі процедури, засновані на принципах системи НАССР. Ця система ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, які є визначальними для безпечності харчових продуктів, тобто в першу чергу спрямована на захист прав споживачів.

Річ у тім, що Законом України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" було передбачено перехідний 5-річний період набрання чинності окремими положеннями цього Закону, які стосуються запровадження вимог щодо застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи НАССР для різного виду потужностей, якими управляють оператори ринку харчових послуг.

20 вересня 2019 року вимоги щодо запровадження НАССР набрали чинності і щодо так званих малих потужностей, тобто потужностей, які постачають харчові продукти кінцевому споживачу, мають не більше ніж десять осіб робочого персоналу, займають площу не більше ніж 400 кв.м, або потужності, які не постачають харчові продукти кінцевому споживачу та мають не більше ніж 5 осіб робочого персоналу. Це стосується в першу чергу представників мікропідприємництва, фізосіб-підприємців з незначним обсягом доходів та невеликою кількістю найманих працівників.

Впровадження системи НАССР є клопітким, тривалим та фінансово затратним процесом, до розробки якого необхідно залучати або власних працівників, або найманих експертів. Тому законопроект № 2230 передбачає для суб'єктів господарювання - операторів ринку харчових продуктів, в управлінні яких перебувають малі потужності, скасування обов'язковості застосування процедур, заснованих на принципах системи НАССР. Водночас він залишає обов'язок запровадження НАССР у тимчасових спорудах торговельного призначення для здійснення підприємницької діяльності (кіоски, павільйони, торговельні лотки, тощо).

Джерело: законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав операторів ринку харчових продуктів, в управлінні яких перебувають малі потужності" від 04.10.2019 р. № 2230

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини