Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Передоплату за одним договором зарахували за іншим договором: що з ПДВ

11.10.2019, 14:20
841
0

Чи можна відкоригувати податкову накладну, складену на дату отримання передоплати за першим договором
Чи можна відкоригувати податкову накладну, складену на дату отримання передоплати за першим договором

Київські податківці розглянули випадок, коли попередня (авансова) оплата за одним договором зараховується в рахунок оплати товарів/послуг за іншим договором.

Якщо на дату отримання попередньої (авансової) оплати за договором № 1 продавець - платник ПДВ склав і зареєстрував в ЄРПН податкову накладну, то до такої податкової накладної він має право скласти розрахунок коригування та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ.

Складання такого розрахунку коригування здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за договором № 1, будуть зараховані в рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2. Такий розрахунок коригування до податкової накладної відповідно до п. 192.1 ПКУ підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг. Зареєстрований розрахунок коригування є для постачальника підставою для зменшення нарахованих податкових зобов'язань, а для отримувача-покупця - підставою для зменшення податкового кредиту.

Водночас за договором № 2 уже могли бути поставлені товари/послуги, а на дату їх поставки (першої події) могла бути складена та зареєстрована в ЄРПН відповідна податкова накладна. У такому разі за фактом зарахування попередньої оплати за договором № 1 в рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2 постачальнику не потрібно складати податкову накладну.

Якщо ж за договором № 2 товари/послуги ще не були поставлені, то на дату підписання документа про зарахування передоплати за договором № 1 в рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором № 2 продавець - платник ПДВ повинен визначити податкові зобов'язання з ПДВ, скласти податкову накладну і зареєструвати її в ЄРПН. Така податкова накладна є для покупця товарів/послуг підставою для віднесення суми податку, зазначеної у ній, до податкового кредиту.

Джерело: ІПК ГУ ДПС у м. Києві від 08.10.2019 р. № 648/ІПК/26-15-04-01-18.

Більше про заповнення податкових накладних читайте в статті "Нова податкова накладна в зразках" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар