Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці заперечують негативність законопроекту № 1053-1 про РРО

17 жовтня 2019, 11:15
825
0
Реклама

Відбулася зустріч керівництва Мінфіну та ДПС із представниками бізнесу, профільних асоціацій, присвячена окремим аспектам запровадження прийнятого Закону про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг" (законопроект № 1053-1 від 06.09.2019 р.).

Отже, основні тезиси запропонованих змін зведено до наступного.

По-перше, зміни не передбачають подання суб'єктами господарювання нової звітності щодо застосування РРО законопроектом №1053-1 не передбачено (ні для програмних, ні для класичних РРО).

По-друге, у Законопроекті № 1053-1 контрольна стрічка для програмних РРО передбачена лише для режиму "оф-лайн", і вона - виключно електронна. Без цього елементу неможливий контроль за послідовністю чеків, створеними у такому особливому режимі роботи. Як і у випадку із Z-звітами, для програмних РРО механізм формування стрічки буде виписано у технічних вимогах. Більше того - він взагалі не вимагатиме додаткових дій від платників податків.

По-третє, зберегли штраф за невідповідність на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10% розміру мінімальної зарплати. Цей штраф в жодному випадку НЕ зачепить тих платників, які будуть застосовувати програмні РРО, де фіскалізація здійснюється на сервері ДПС. Що ж до класичних РРО, то цей штраф буде через специфіку реєстрації ними розрахункових операцій.

По-четверте, відповідальність за помилки у попередньому програмуванні товарів у РРО для тих, хто не торгує підакцизними товарами, залишиться на чинному рівні - 85 грн. (разово) за ВСІ виявлені під час перевірки випадки порушення.

Джерело: повідомлення Міністерства фінансів України у соцмережі Facebook

Про повернення товарів у роздрібній торгівлі, а саме особливості обліку та використання РРО читайте у статті електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини