Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Для ФОПів встановлять мораторій на перевірки та переглянуть ліміти

17.10.2019, 17:20
538
0

Відповідні ініціативи містяться в новому президентському указі
Відповідні ініціативи містяться в новому президентському указі

Як ми вже повідомляли, вчора Президент України ініціював мораторій на перевірки ФОПів усіх категорій, крім "ризикових" (на кшталт ювелірного бізнесу), строком на два роки. А вже сьогодні Президент підписав Указ № 761/2019 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб - підприємців".

Згідно з документом, Кабмін у двотижневий строк має розробити та внести на розгляд парламенту законопроекти, спрямовані на лібералізацію умов і критеріїв віднесення фізосіб-підприємців до першої групи спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, зокрема шляхом встановлення більшого розміру граничного обсягу їхнього доходу протягом календарного року, надання їм права використовувати працю найманих осіб, а також розширення переліку видів діяльності, які можуть здійснювати такі суб'єкти господарювання.

Також має бути підготовлено законопроект стосовно запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок ФОП (крім тих, які здійснюють високорентабельні види діяльності з істотними ризиками ухилення від оподаткування) щодо дотримання ними порядку застосування РРО та пом'якшення відповідальності цих осіб за порушення ними встановленого порядку подання до контролюючих органів звітності, пов'язаної із застосуванням РРО.

Крім того, мають бути вжиті необхідні заходи для забезпечення прозорих і необтяжливих процедур реєстрації розрахункових операцій під час реалізації товарів та надання послуг через мережу Інтернет і проведено роз'яснення щодо порядку застосування таких процедур. Із 1 січня 2020 року має бути забезпечена можливість тестування платниками податків під час здійснення розрахункових операцій безкоштовного програмного рішення для використання такими платниками програмних РРО.

Джерело: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Втомились від податкових "сюрпризів"?

Легкий доступ до даних про сплату податків, борги, штрафи та переплати вашого бізнесу.

Як? Отримайте тестовий доступ до сервісу Liga:REPORT, зайдіть у модуль "Стан розрахунків з бюджетом" та завантажте ЕЦП директора.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар