Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Платник помилково перерахував кошти: в який строк їх потрібно повернути

18.10.2019, 09:00
1955
0

Якщо отримувач добровільно не поверне кошти, їх повертають в судовому порядку
Якщо отримувач добровільно не поверне кошти, їх повертають в судовому порядку

НБУ роз'яснив, як діяти отримувачу коштів у випадку, коли на його рахунок не з вини банку надійдуть кошти, які помилково перерахував платник.

Відповідальність за відповідність інформації, зазначеної в документі на переказ, суті операції, щодо якої здійснюється цей переказ, несе платник. Це прямо передбачено п. 33.2 Законом України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні"

Проте НБУ вказав, що законодавством України не встановлений строк, у який помилково (не з вини банку) перераховані отримувачу кошти слід повернути платнику. Але, на думку авторів листа, такі кошти отримувач повинен повернути в найкоротший строк.

Якщо їх не поверне отримувач в добровільному порядку, кошти повертають в судовому порядку.

Джерело: лист НБУ від 11.09.2019 р. № 57-0007/46774

Нерідко в процесі господарської діяльності платники єдиного податку стикаються з розірванням договору з контрагентом, унаслідок чого виникає потреба в поверненні попередньої оплати покупцеві за невиконане постачання товарів, робіт чи послуг. Про те, як такі операції вплинуть на дохід єдинника та як їх відображати в обліку, читайте в статті електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар