Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Адвокатам, нотаріусам та бухгалтерам дозволять бути єдинниками

24 жовтня 2019, 11:30
2285
0
Реклама

Навздогін до законопроекту № 2200 щодо змін в оподаткуванні осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у парламенті зареєстровано альтернативний законопроект № 2200-1. Як і попередник, цей проект обумовлений тим, що норми ПКУ надають можливість спрощеної системи оподаткування лише юрособам та фізособам-підприємцям. Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, вказаної можливості не мають. Тому непоодинокими є випадки одночасної реєстрації адвоката фізособою, яка провадить незалежну професійну діяльність на загальній системі оподаткування, та фізособою-підприємцем - платником єдиного податку з єдиним видом економічної діяльності - 89.10 (діяльність у сфері права).

Альтернативою, яку пропонує законопроект № 2200-1, є запровадження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність в цілому.

Згідно з законопроектом незалежною професійною діяльністю буде зареєстрована у встановленому законом порядку участь фізособи виключно у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній, викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів, архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю та/або іншою подібною до неї діяльністю за умови, що така особа не є працівником, не здійснює діяльність в інших професійних організаційних формах й не є фізособою-підприємцем, а також використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

У разі ухвалення цей закон набере чинності з дня його опублікування.

Як показує теперішня практика, оподаткування фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, продовжує залишатися дискусійним питанням. Аналогічно й питання сплати ЄСВ адвокатами - не таке просте, як може здатися на перший погляд: податківці мають свою точку зору, а суди не завжди з нею погоджуються.

Джерело: законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо усунення порушення прав самозайнятих осіб)" від 16.10.2019 р. № 2200-1

Втомились від податкових "сюрпризів"?

Легкий доступ до даних про сплату податків, борги, штрафи та переплати вашого бізнесу.

Як? Отримайте тестовий доступ до сервісу Liga:REPORT, зайдіть у модуль "Стан розрахунків з бюджетом" та завантажте ЕЦП директора.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини