Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оренда житла з послідуючим викупом: що з ПДВ

25.10.2019, 11:30
287
0

Чи оподатковувати ПДВ платежі на викуп обраного орендарем житла та винагороду (дохід) орендодавця
Чи оподатковувати ПДВ платежі на викуп обраного орендарем житла та винагороду (дохід) орендодавця

Одеські податківці роз'яснили, що передачу житла в оренду з послідуючим викупом звільняють від оподаткування ПДВ. Утім, на орендні платежі, що складаються з винагороди (доходу) орендодавця, таки слід нарахувати ПДВ-зобов'язання.

Після закінчення договору оренди житла з викупом або достроково, за умови повної сплати орендних платежів, житло переходить у власність орендаря. У розумінні пп. 197.1.14 ПКУ така операція є операцією з другого постачання житла і звільняється від оподаткування ПДВ. Тому при отриманні орендодавцем частини орендних платежів, які складають періодичні платежі на викуп житла, податкові зобов'язання з ПДВ у орендодавця не виникають.

Водночас орендні платежі, які складає винагорода (доход) товариства, є оплатою вартості послуг із оренди житла. Операції з постачання таких послуг оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%. Тому на дату першої події (отримання орендодавцем коштів в рахунок оплати вартості послуг з оренди, або оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг з оренди) орендодавець - платник ПДВ зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ виходячи з вартості таких послуг.

Джерело: ІПК ГУ ДПС в Одеській області від 17.10.2019 р. № 810/ІПК/15-32-04-01-12

В бухобліку здавання житла в оренду з послідуючим викупом слід відображати як фінлізинг. Як орендодавцю обліковувати такі операції читайте в статті "Бухгалтерський облік фінансової оренди за П(С)БО: облік в орендодавця" електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар