Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Водійські права та техпаспорт у телефоні – вже в листопаді

30.10.2019, 10:50
3332
0

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров
Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров

Уже у листопаді українські водії зможуть створювати і використовувати електронні водійські права і техпаспорти за допомогою мобільного додатку.

"Сьогодні будь-який водій повинен мати з собою два документи - дійсне посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, так званий технічний паспорт. Пропонується через відповідний додаток, який розробляється Міністерством цифрової трансформації за участю МВС, сформувати електронну версію кожного з цих документів, завантажити собі в телефон і вже при зупинці транспортного засобу поліцейським пред'являти не пластикові посвідчення, які продовжують залишатися чинними, а електронну версію. Поліцейський, відсканувавши зазначені документи, перевірить їх наявність в базі даних", - сказав Сергій Гончаров. Заступник міністра наголосив, що поліція перевіряє право на керування транспортним засобом, а не наявність фізичного бланку посвідчення водія.

Сергій Гончаров пояснив, що для того, щоб водій зміг скористатися цим сервісом, потрібно згенерувати електронне посвідчення. Для цього, у свою чергу, в базах даних МВС має бути оцифроване зображення особи.

"Якщо громадянин має посвідчення нового зразка, у вигляді пластикової картки, то додаток згенерує цифровий образ автоматично. Якщо у людини посвідчення із вклеєною фотокарткою або радянського зразка, сервіс буде мати змогу перевірити чи є оцифроване зображення водія в державних базах даних, наприклад людина має закордонний паспорт нового зразка. Якщо таке зображення є, його можна буде підтягнути, якщо немає - громадянину необхідно буде отримати посвідчення нового зразка … Всі видані раніше права залишаються дійсними, але тільки на території України", - сказав Сергій Гончаров.

Джерело: сайт МВС

Про те, як провести кваліфікаційну атестацію водія, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар