Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли можна включити до податкового кредиту суми ПДВ, підтверджені митною декларацією

7.11.2019, 15:00
411
0

Документами, які посвідчують право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, закон визначає не лише податкові накладні.
Документами, які посвідчують право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, закон визначає не лише податкові накладні.

ВС/КАС роз'яснив, чи може платник включити до податкового кредиту ПДВ у іншому звітному періоді, аніж у тому, коли була оформлена митна декларація.

У разі невключення ПДВ до складу податкового кредиту у звітному періоді, в якому оформлена митна декларація, платник податку не втрачає таке право і може ним скористатися протягом строку, визначеного п. 198.6 ПКУ (нині - 1095 днів з дати оформлення митної декларації). Така позиція була висловлена ВС/КАС.

Дійсно, у відповідній нормі (абз. 4 п. 198.6 ПКУ) йдеться лише про права платника включити до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРНН, протягом 1095 календарних днів з дати їх складення. Однак документами, які посвідчують право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, закон визначає не лише податкові накладні. Такими документами є і митні декларації, а також інші визначені у п. 201.11 ПКУ документи, які підтверджують сплату податку до бюджету. Вид таких документів залежить від виду оподатковуваних операцій, що передбачають право платника на податковий кредит, проте ці документи є рівнозначними для права сформувати податковий кредит.

Джерело: постанова ВС/КАС від 30.09.2019 р. у справі № 804/13847/13-а

Платникам ПДВ цікавим може бути матеріал "Коригування податкового кредиту з ПДВ: підстави та відображення в декларації" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар