Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Дисконтування кредиторки та дебіторки – пояснення податківців

13.11.2019, 08:30
2211
0

При складанні фінзвітності доцільно приділяти особливу увагу обліку дебіторської та кредиторської заборгованості
При складанні фінзвітності доцільно приділяти особливу увагу обліку дебіторської та кредиторської заборгованості

Через зміни до П(С)БО довгострокові безвідсоткові борги доводиться дисконтувати. Ці новації запрацювали із 29.10.2019 р. завдяки наказу Мінфіну України від 16.09.2019 р. № 379.

Лише через майже два тижні у ДПС вирішили прокоментувати ці зміни.

Важливо відображати дохід від дисконтування кредиторської заборгованості (або витрат від дисконтування дебіторської заборгованості) в момент її виникнення та проведення амортизації дисконту протягом строку користування на кожну наступну дату балансу.

Під час складання Декларації з податку на прибуток підприємств та перенесенні показників фінансової звітності до неї, необхідно уважно проаналізувати дані аналітичного обліку бухгалтерських рахунків "Інші фінансові доходи", "Інші витрати", субрахунків "Результати фінансових операцій", "Розрахунки з іншими кредиторами", "Розрахунки з іншими дебіторами" . А також показники рядків 2220 "Інші фінансові доходи" та 2270 "Інші витрати" Звіту про фінансові результати (форма № 2).

За повідомленням ДПСУ.

Про дисконтування довгострокових боргів йшлося у сервісі "Інтерактивна бухгалтерія". Скористайтеся тестовим 3-денним доступом та переглядайте матеріали:

- "Підніжка від Мінфіну: довгострокові безвідсоткові борги доведеться дисконтувати";

- "Дисконтування довгострокових боргів: проблеми переходу".


Увійдіть, щоб залишити коментар