Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Недбалість під час заокруглення копійок страхових коштів спричинить недоплату

14 листопада 2019, 12:20
647
0
Реклама

У регіональному управлінні Фонду соцстрахування прояснили ситуацію з проводу заокруглення суми сплачених страхових коштів. Адже за даними Фонду почастішали випадки надходження коштів на доходні рахунки відділень управління Фонду з недостачею.

Для довідки: зарплату з каси слід виплачувати кратно 10 копійкам.

Фонд наголошує: суму страхових коштів, яка надійшла від страхувальника в меншому обсязі (за правилами п. 4 Постанови № 25) не вважатимуть такою, що погасила заборгованість боржника в повному обсязі.

Тож страхувальникам радимо під час сплати страхових коштів до Фонду в готівковій формі, наголошувати співробітникам банку про необхідність сплати коштів на рахунки Фонду в повному обсязі, а переплату вважати іншими операційними доходами банку (п. 51 Постанови № 82).

Фактично Фонд відіслав до листа НБУ від 26.09.2019 № 50-0006/50073. Нагадаємо, що в ньому про розрахунки з бюджетами та державними цільовими фондами зазначено: вимоги ПКУ не передбачають сплату податків та обов'язкових платежів в менших сумах, ніж визначено законодавством. Банки від платників податків приймають готівкою суму, яка дозволить повністю сплатити податок. Про це йшлося у новині.

Саме так пояснили в Управлінні виконавчої дирекції Фонду у Київській області.

Хоча, відмітимо, ПКУ аж ніяк не регулює сплату страхових коштів.

Корисно також знати:

- податки утримують із повної суми зарплати, з урахування дрібних копійок;

- чи можна заокруглення сум копійок відображати в чеку як знижку.

Проблему "копійчаної" виплати лікарняних і декретних готівкою розглянуто у сервісі "Інтерактивна бухгалтерія". Скористайтеся тестовим 3-денним доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини