Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Для держреєстрації нерухомості запровадять обов’язкову гугл-авторизацію через смартфон

14.11.2019, 17:30
908
0

Новація полягає в необхідності проходження авторизації перед вчиненням реєстраційних дій
Новація полягає в необхідності проходження авторизації перед вчиненням реєстраційних дій

Як повідомив міністр Кабінету Міністрів Д. Дубілет на своїй фейсбук-сторінці, для реєстраторів запроваджено новий спосіб авторизації, що передуватиме вчиненню реєстраційних дій щодо нерухомості. Необхідність таких змін випливала з небезпеки хакерських зламів комп'ютера реєстратора (наприклад, нотаріуса), які дозволяли стороннім особам протиправно змінювати дані щодо власності на об'єкти нерухомості.

За словами міністра, має бути запроваджено використання другого фактору авторизації - безкоштовного Google Authentificator. «Тепер для проведення будь-якої дії реєстратору потрібно буде скористатися не тільки своїм електронним підписом, а й ввести код зі свого смартфона. Зламати і комп'ютер, і смартфон одночасно фактично неможливо… Поки що другий фактор є опцією (користуючись нагодою, запрошую всіх реєстраторів негайно її активувати!). Але я сподіваюся, що незабаром Мін'юст зробить його обов'язковим для всіх без винятку», - пише Д. Дубілет. Таким чином наразі така авторизація (підтвердження особи реєстратора) є добровільною, поки відповідні зміни не внесено до законодавства про здійснення держреєстрації прав на нерухомість.

Нагадаємо, що раніше Д. Дубілет анонсував й інші гучні новації, які нова влада має намір імплантувати в законодавство шляхом скасування:

- згоди на отримання персональних даних;

- трудових книжок;

- медичних довідок;

- паперового документообігу в органах влади.

Варто додати, що питання державної реєстрації прав на нерухомість та пов'язаних з нею проблемою рейдерства перебуває в центрі уваги ділової громадськості. Так, 2 листопада набув чинності Закон № 159, який встановив низку антирейдерських запобіжників. Зокрема, він підвищив відповідальність за порушення у сфері державної реєстрації, встановив обов'язок реєстратора перевіряти повноваження представника на вчинення дій щодо речових прав та їх обтяжень у позанотаріальному порядку тощо. Одне з найбільш резонансних нововведень цього Закону - запровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав.

Окрім того, в рамках боротьби з рейдерством відкриті дані про юросіб почали публікувати щоденно, а скаргу в Антирейдерську комісію можна подати в електронній формі через iGov.


Відслідковувати зміни у законодавстві допоможе інформаційно-правова система ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар