Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нові бюджетні рахунки на 2020 рік відкриють наприкінці грудня

19.11.2019, 09:00
2236
0

Якщо заплановані податкові зміни не приймуть до кінця 2019 року, то Казначейство заново відкриє ті ж самі бюджетні рахунки без їх зміни
Якщо заплановані податкові зміни не приймуть до кінця 2019 року, то Казначейство заново відкриє ті ж самі бюджетні рахунки без їх зміни

Щороку на початок нового бюджетного періоду в органах Казначейства відкривають рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів (окрім рахунків для зарахування власних надходжень бюджетних установ) відповідно до БКУ, закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети та бюджетної класифікації, затвердженої наказом Мінфіну від 14.01.2011 р. № 11.

Рахунки за надходженнями відкривають протягом 45 днів із дня прийняття закону про Державний бюджет України. Це передбачає п. 2.1 Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 22.06.2012 р. № 758.

Зважаючи на те, що Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" прийнятий 14.11.2019 р, 45-деннний строк спливає 28 грудня 2019 року.

Інформацію про відкриті/закриті рахунки доводять до відома органів Казначейства для подальшого інформування органів, що контролюють справляння надходжень бюджету згідно з установленими порядками взаємодії, та місцевих фінансових органів.

Тож наприкінці грудня 2019 року стануть відомі реквізити нових бюджетних рахунків на 2020 рік.

За відсутності змін у законодавстві щодо переліку надходжень, які зараховують до загального та спеціального фондів державного й місцевих бюджетів, і/або порядку їх зарахування до відповідних бюджетів, не пізніше першого робочого дня нового бюджетного періоду відкривають (перевідкривають) рахунки з реквізитами попереднього бюджетного періоду.

Якщо внесені зміни до законодавства, згідно з якими змінюють перелік надходжень, що зараховують до відповідних бюджетів, та/або порядок їх зарахування, а також код та назва території, Казначейство централізовано відкриває/закриває рахунки за надходженнями згідно із внесеними змінами.

Тому, якщо заплановані податкові зміни так і не приймуть до кінця 2019 року, то Казначейство заново перевідкриє ті ж самі бюджетні рахунки без їх зміни.

Довідково: із 13.01.2020 р. оновлять форму платіжного доручення.

ЄСВ із 01.10.2019 р. сплачують виключно на рахунки за стандартом ІВАN, реквізити яких наведені тут.

На місцях податківці та казначеї наполягають саме на використанні при сплаті податків бюджетних рахунків за стандартом IBAN. Їх реквізити можна переглянути у довіднику.

Подивитись на свій бізнес очима податківців допоможе сервіс Liga:Report, через який можна вчасно отримувати інформацію про наявну заборгованість, штрафи, пеню, переплату податків.


Увійдіть, щоб залишити коментар