Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суд дозволив податкову амортизацію у МСФЗшників у разі поліпшення ОЗ

20.11.2019, 13:10
247
0

Суд скасував першу ІПК
Суд скасував першу ІПК

Суд скасував першу ІПК про те, що в МСФЗшників немає податкової амортизації на період поліпшення та консервації основних засобів.

У липні підприємству - платнику податку на прибуток, що веде облік за МСФЗ, податківці видали індивідуальну консультацію (ІПК ДФСУ від 17.07.2019 р. № 3317/6/99-99-15-02-02-15/ІПК), у якій прописали:

"...платники податку, які застосовують положення міжнародних стандартів бухобліку, під час обчислення податку на прибуток НЕ враховують амортизацію об'єктів основних засобів, що знаходяться на консервації, капітальному ремонті, модернізації, модифікації, добудові, дообладнанні, реконструкції".

Аргументували це тим, що період перебування основного засобу на консервації, капітальному ремонті, модернізації, модифікації, добудові, дообладнанні, реконструкції не є строком корисного використання (експлуатації) такого основного засобу.

Платник податку оскаржив цю ІПК. І ось суд скасував її.

Було встановлено, що згідно з МСБО 16 "Основні засоби" строк корисного використання, який є, зокрема, періодом, протягом якого очікується, що актив буде придатний для використання, охоплює в тому числі період, коли основні засоби знаходилися на консервації, ремонті, реконструкції, модернізації, добудові, дообладнанні, реконструкції, тощо.

Зважаючи на це, платник податку, який веде бухоблік та фінзвітність за МСФЗ, НЕ припиняє в бухобліку нараховувати амортизацію на основні засоби в періоді їх консервації, капітального ремонту, модернізації, модифікації, добудови, дообладнання, реконструкції тощо.

Отже, зазначену індивідуальну податкову консультацію визнали протиправною та скасували.

Саме таке рішення Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2019 р. № 200/11764/19-А.

Детально це питання ми прокоментували в статтях сервісу "Інтерактивна бухгалтерія":

- "Чи амортизувати основні засоби під час ремонту, поліпшення";

- "ДФСУ роз'яснює: МСФЗшники не мають права на податкову амортизацію поліпшуваних або законсервованих ОЗ".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.


Увійдіть, щоб залишити коментар