Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У декларантів – обмежений строк для повідомлення про рахунок за кордоном

5 грудня 2019, 12:20
556
0
Реклама

Суб'єкти декларування у 10-денний термін мають письмово повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття ними або їх неповнолітніми дітьми валютного рахунка в закордонному банку. Такі обставини виникають, зокрема, при вступі неповнолітніх членів сім'ї суб'єктів декларування до навчальних закладів за межами України. Про це йдеться на сайті НАЗК.

Річ у тім, що ст. 52 Закону про запобігання корупції передбачає: у разі відкриття суб'єктом декларування або членом його сім'ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб'єкт декларування зобов'язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це НАЗК із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента.

У розумінні Закону членом сім'ї є:

- особа, яка перебуває у шлюбі із суб'єктом декларування;

- діти зазначеного суб'єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб'єктом;

- будь-які особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Нагадаємо, що нещодавно спростили процедуру проведення конкурсу на посаду держслужби та оновили вимоги до посадових інструкцій держслужбовців. Також прийнято у другому читанні та в цілому відповідний законопроект, згідно з яким за повідомлення про корупціонерів будуть винагороджувати. Також стало відомо, як будуть оплачувати працю держслужбовців із 2020 року.


Відслідковувати зміни в законодавстві допоможе інформаційно-правова система ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини