Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як повернути ПДФО, помилково сплачений при продажу нерухомості

10.12.2019, 09:00
391
0

Обов’язок сплатити ПДФО з доходу від продажу нерухомості виникає далеко не у всіх
Обов’язок сплатити ПДФО з доходу від продажу нерухомості виникає далеко не у всіх

Фіскали пояснили, що ПДФО фізособи під час продажу нерухомого майна платять не завжди. Однак якщо фізособа звільнена від сплати зазначеного податку, але помилково сплатила до бюджету ПДФО, то кошти можна повернути.

Нагадаємо, що у випадку продажу нерухомого майна фізособи можуть скористатися пільговим правилом в оподаткуванні отриманих доходів. Прописане воно в п. 172.1 ПКУ. Що ж воно говорить? Не обкладають ПДФО дохід, отриманий платником податку від продажу нерухомості, щодо якої виконуються одночасно три умови:

1. Об'єктом продажу може бути: житловий будинок, квартира або їх частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельна ділянка, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 ЗКУ залежно від його призначення.

2. У звітному податковому році фізособа продає перший об'єкт нерухомості (із зазначених вище).

3. Об'єкт нерухомості, що продається, перебував у власності платника податку більше 3 років.

Тож, якщо особа помилково сплатила ПДФО, вона може повернути сплачену суму. Для цього їй слід подати заяву у довільній формі протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Орган ДПС готує висновок не пізніше ніж за 5 робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання заяви. На підставі отриманого висновку Казначейство, протягом 5 робочих днів повертає надміру сплачені суми податків.

Джерело: роз'яснення з категорії 103.07 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Про те, чи можна повернути сплачений ПДФО, якщо договір купівлі-продажу квартири розірвано, читайте в статті електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар