Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За трудові огріхи зменшать покарання

13 грудня 2019, 10:35
1108
0
Реклама

Рада ухвалила зміни до ст. 265 КЗпП, яка визначає розміри трудових штрафів. Їх дійсно суттєво зменшать. Йдеться про законопроект № 1233, який стане законом після його підписання Президентом України.

Буде закріплено новий механізм застосування штрафних санкцій, якщо роботодавець порушив законодавство вперше. В такому разі порушнику загрожує лише письмове попередження.

Якщо виходити із тексту законопроекту до другого читання, який і схвалили народні депутати, то:

- до юросіб та ФОП, які використовують найману працю, що є платниками єдиного податку І-ІІІ груп застосовуватимуть "попередження" у разі виявлення вперше порушення, пов'язаного з фактичним допуском працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

- у разі сплати юрособою або ФОП, яка використовує найману працю, 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, таку постанову вважатимуть виконаною.

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) штраф для роботодавців (не єдинників) зменшать із 30 до 10 мінімальних зарплат.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці загрожує роботодавцям штрафом у розмірі 2 мінімальні зарплати замість нинішніх 10 мінімальних заплат.

Детальніша таблиця зі штрафами наведена у новині.

Джерело: сайт ВРУ.

На скільки зараз штрафують за несвоєчасну виплату авансу чи виплату його в меншому розмірі читайте у сервісі "Інтерактивна бухгалтерія". Скористайтеся тестовим 3-денним доступом.

Читайте також:

- порядок перевірок Держпраці знову змінять;

- Держпраці оголосила, які підприємства перевірить у 2020 році.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини