Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Наступного року замість держаудиторів на ревізії ходитимуть представники Офісу фінконтролю

20.12.2019, 08:30
311
0

Чисельність працівників відповідного органу влади скоротиться на 30%
Чисельність працівників відповідного органу влади скоротиться на 30%

Як ми й повідомляли, Кабмін реорганізував Державну аудиторську службу та створив на її базі Офіс фінансового контролю (далі - ОФК). Це буде центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується КМУ через міністра фінансів та який реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю. Новий орган виникне завдяки реорганізації Державної аудиторської служби шляхом перетворення. Про це йдеться у Постанові № 1025.

Щоправда, справа це не одного дня - станом на 19 грудня Постанова № 1025 ще не набула чинності. До того ж вона дає Мінфіну два місяці на підготовку проектів нормативних актів, які повинні запустити роботу ОФК.

Зрозуміло, що Офіс визначили правонаступником майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної аудиторської служби.

Але якщо зараз гранична чисельність працівників Держаудитслужби становить 594 особи в апараті й 2708 у територіальних органах, то для ОФК її встановили на рівні відповідно 416 та 1896 осіб.

Як відомо, раніше Кабмін затвердив Порядок проведення державного фінансового аудиту діяльності суб'єктів господарювання. Він полягає у перевірці та аналізі стану справ щодо законного та ефективного використання державних та/або комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, стану внутрішнього контролю у суб'єктів господарювання

Відслідковувати зміни в законодавстві допоможе інформаційно-правова система ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу.


Увійдіть, щоб залишити коментар