Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Медичну реформу продовжать у 2020 році – прийнято Закон

24.12.2019, 10:25
1581
0

Закон прийняли аби завершити перетворення медичних закладів із бюджетних у комунальні некомерційні підприємства
Закон прийняли аби завершити перетворення медичних закладів із бюджетних у комунальні некомерційні підприємства

20.12.2019 р. Рада схвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідкладних заходів у сфері охорони здоров'я" (законопроект № 2428).

Зміни дозволять полегшити та стимулювати процес автономізації державних та комунальних закладів охорони здоров'я.

Зокрема, відновлять можливість перетворення закладів охорони здоров'я комунальних та державних установ у некомерційні та казенні підприємства відповідно, що була заблокована у зв'язку з внесенням у 2018 році змін до Цивільного кодексу України. На сьогодні відповідно до цивільного законодавства державні та комунальні установи можуть бути реорганізовані в казенні чи комунальні некомерційні підприємства лише шляхом ліквідації старої юрособи з наступним створенням ново. Але цей шлях надто довготривалий, юридично громіздкий та забюрократизований.

Також полегшать процедуру реорганізації закладів охорони здоров'я, що передбачає до 31 грудня 2020 року звільнити від:

виконання кредиторських зобов'язань при реорганізації;

необхідності отримувати згоду на зміну боржника у зобов'язаннях;

необхідності проведення обов'язкової оцінки майна.

Водночас спростять процедуру передачі нерухомого майна та реалізують можливість використовувати власні надходження для формування статутного капіталу утворених підприємств тощо.

Отримаємо й справедливу оплату праці немедичних працівників бригад екстреної медичної допомоги, а саме водіїв бригад екстреної медичної допомоги. Адже вони працюють у таких самих складних умовах, що і медичні працівники, несуть співмірне з ними фізичне та психологічне навантаження і їх робота пов'язана із такими ж ризиками для здоров'я, у тому числі від дорожньо-транспортних пригод. Для цього поширено на водіїв бригад екстреної медичної допомоги умови оплати праці та заходи соціального захисту, передбачені для медичних працівники системи екстреної медичної.

За повідомленням сайту ВРУ.

Чи можна на період відпустки медсестри укласти договір ЦПД з іншою медсестрою? Читайте відповідь у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Аби мати доступ до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН в режимі 24/7 скористайтеся тестовим доступом до сервісу.


Увійдіть, щоб залишити коментар