Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін знову змінив порядок перевірок Держпраці – що поклали "під ялинку" роботодавцям

3.01.2020, 16:00
4028
0

Держконтроль за додержанням законодавства про працю здійснюють лише у формі інспекційних відвідувань
Держконтроль за додержанням законодавства про працю здійснюють лише у формі інспекційних відвідувань

Із 31.12.2019 р. діє оновлений Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Зміни привнесла постанова КМУ від 04.12.2019 р. № 1132.

З нього зник такий вид перевірок як невиїзні інспектування. Натоміть прописали, що держконтроль за додержанням законодавства про працю здійснюють у формі інспекційних відвідувань, що проводяться інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів.

Держпраці оприлюднює інформацію про видані службові посвідчення інспекторів праці. Ті з них, щодо яких не оприлюднена інформація, вважають недійсними.

Перед реєстрацією інспекційного відвідування роботодавця, щодо якого протягом попередніх шести календарних місяців здійснювали інспекційні відвідування, керівник органу контролю (інша уповноважена ним посадова особа) вивчає питання про доцільність його проведення.

В оновленому Порядку відсутня норма, за якою у разі виконання припису в установлений у ньому строк заходи до притягнення об'єкта відвідування до відповідальності не вживають.

Що робити, коли працівник звільняється, не повернувши боргу за авансовим звітом? Відповідь - у статті сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся тестовим 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар