ДПС продовжує серію публікацій у формі інформаційних листів для платників податків. Черговий лист присвячений одній з найактуальніших тем - запровадженню програмних РРО, що мають на меті зробити діяльність платників податків простішою та прозорішою.
ДПС навела найпоширеніші питання про програмні РРО та вичерпні відповіді на них. Наведемо ключові з них.
Чи працюватиме програмне РРО “пРРОсто” в режимі оффлайн?
Наразі додаток працює тільки онлайн. Однак у наступних релізах буде й режим оффлайн.
А що робити з програмним РРО великому бізнесу?
Бізнесу податкова запропонує API, завдяки якому бізнес (девелопери, розробники) зможуть розробляти власні програмні рішення відповідно до бізнес-процесів кожного з секторів.
Чи мають використовувати РРО самозайняті особи?
Самозайняті особи можуть не використовувати програмний РРО.
Айтішники, юристи, консультанти інші самозайняті особи, зокрема й ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не мають застосовувати РРО в разі:
- якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;
- якщо клієнт у касу банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.
Чи треба купувати принтер для друку чеків?
Користувачам необов'язково купувати принтер. Програмний РРО видаватиме електронний чек, який також можна буде надіслати покупцю на електронну пошту, або на основні комунікаційні месенджери за номером телефону.
Як зареєструвати програмний РРО?
Реєстрація програмного РРО відбуватиметься онлайн, в електронному кабінеті.
І насамкінець 7 причин, чому “пРРОсто” зручне для бізнесу у версії ДПС:
1.Виключно онлайн реєстрація та онлайн передача (отримання) даних.
2. Z-звіт створюється в автоматичному режимі, без ризику санкцій за його не створення для платника (питання буде остаточно врегульовано після прийняття законопроекту № 2711).
3. З'являється альтернатива класичним РРО, які коштують платникам мінімум 200 грн щомісяця для кожного РРО. Тепер користувачі зможуть користуватися безкоштовним рішенням.
4. Дає змогу працювати в режимі оффлайн (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), а потім надіслати звіт у ДПС.
5. ДПС надаватиме інформаційну підтримку та допомогу у користуванні новими програмними РРО.
6. Суб'єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО залежно від своїх потреб.
7. Нові мобільні точки продажів (кава-машини, мобільні продажі тощо).
Інформаційний лист можна завантажити тут.
Що таке програмні РРО та який порядок їх використання ви можете дізнатися зі статті "Програмні реєстратори розрахункових операцій, нові штрафи й інші зміни до Закону про РРО". Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу. | |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.