Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Земельної реформи не буде – упевнений Тимофій Милованов

27 березня 2020, 17:15
690
0
Реклама

Ексміністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов на своїй Фейсбук-сторінці відгукнувся про перспективи вільного обігу сільгоспземель в Україні. За його словами, "Сьогодні кілька джерел опублікували пропозиції до змін державних видатків [пост опубліковано 26 березня, йдеться про повідомлення щодо пропозицій про скорочення видатків Держбюджету - Редакція]. В результаті таких змін земельної реформи більше не буде. А якщо буде, то не для людей і маленьких фермерів, а для великих компаній, у кого є гроші під час кризи".

Нагадаємо, що парламентом прийнято за основу законопроект № 2178-10 щодо земельної реформи з запровадження вільного ринку сільгоспземель. Згідно з ним з 01 жовтня 2020 року скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності. Раніше Мінекономіки запустило сайт запитань і відповідей про земельну реформу. Зараз сайт не працює.

Скасування відшкодування відсотків на кредити на закупівлю землі та фінансування фонду гарантування кредитів для закупівлі землі Т. Милованов трактує наступним чином: "фінансової підтримки для малих фермерів під час запуску ринку землі (якщо він взагалі тепер станеться) більше не буде. І знов виграють ті, у кого кращі зв'язки та більше грошей. А розвиток села відкладається на потім".

Також, за його словами, скасовуються:

- програми підтримки тваринництва, розвитку садівництва, фермерських господарств, відшкодування витрати на с/г техніку;

- видатки на створення торгових представництв за кордоном;

- видатки на просування експорту.

Окрім того, зауважує колишній урядовець, обнуляються видатки на інвентаризацію землі, а це "взагалі одна з передумов запуску ринку землі і боротьби з корупцією в агро". Плюс - не буде грошей на профілактику захворювань тварин та препарати для дослідження цих захворювань (протиепізоотичні заходи). І, нарешті, підкреслює Т. Милованов, "скасовується фінансування Фонду національного багатства, який мав налагодити контроль за державними підприємствами, які не будуть приватизовуватися. Тобто, корупція в цих підприємствах буде продовжуватись".

Раніше на посаді міністра цей міністр анонсував зростання багатства українського села до 2024 року.

Зверніть увагу, що залишилось небагато часу для оформлення прав на неуспадковану земельну спадщину чи паї. Оформити неуспадковану земельну спадщину можна до 1 січня 2024 року.

Під час кризових ситуацій, таких як карантин, кожне сказане слово керівника будь-якого рівня - на вагу золота. Варто бодай трішки оступитися - і позитивного реноме вже не відновити. Для того, щоб уникнути впливу інформаційного шуму і вчасно приймати рішення щодо контролю вашої репутації, використовуйте систему медіамоніторингу Semantrum. Автоматичний моніторинг всіх онлайн та традиційних ЗМІ, інтернет-простору та соцмереж. Замовте тестовий доступ до системи Semantrum.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини