Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як працює автоцивілка в умовах карантину — пояснює МТСБУ

30 березня 2020, 16:15
3152
0
Реклама

Страхові компанії продовжують працювати і виконувати свої зобов'язання перед клієнтами та постраждалими в період карантин - запевняють в МТСБУ.

Адже карантинні обмеження на припинення діяльності, котрі діють із 17.03.2020 р. до 24.04.2020 р., не стосується банків та страхових компаній.

Частина страховим компаній організували спеціальні скриньки для прийому кореспонденції, аби страхувальники чи постраждалі могли залишити документи, не відвідуючи офісу страховика та не контактуючи із співробітниками. Деякі компанії повністю припинили особистий прийом громадян, але чітко та безперебійно працюють, надаючи консультації та приймаючи документи звичайною або електронною поштою чи через інші електронні канали комунікацій.

Організований дистанційний прийом споживачів з використанням сучасних каналів віддаленої комунікації (телефон, Skype, Viber, інші месенджери). Документи щодо події, що має ознаки страхового випадку, можна оформити самостійно або за допомогою консультацій страховика і передати дистанційно. У більшості страховиків на сайтах є відповідні інструкції щодо дистанційної передачі документів та налаштоване необхідне програмне забезпечення. Частина страховиків ОСЦПВ у зв'язку з кризовою ситуацією дозволяє подавати копії документів (скани, фотокопії) он-лайн, а оригінали документів готові приймати пізніше, після закінчення карантину.

Також окремі компанії дозволили клієнтам самостійно проводити огляд пошкодженої автівки шляхом фото- та відео-фіксації пошкоджень у випадках, коли немає підстав щодо об'єктивності наданої інформації або відсутні складні обставини випадку. Більшість страховиків не вимагають зараз приїздити до офісу страхової компанії для огляду автомобіля. За домовленістю с представником страхової компанії такий огляд можна організувати у будь-якому зручному місці, зокрема, на безпосередньо на СТО.

Інформація про подію, що має ознаки страхової, має бути подана до страхової компанії протягом 3-х робочих днів з моменту ДТП, але в законі не йдеться про те, що інформація має бути подана особисто до офісу страховика. Відповідно до вимог закону страховик фіксує телефонне повідомлення про ДТП, яке є підтвердженням факту повідомлення про страховий випадок, і таке повідомлення підлягає тривалому зберіганню. Тож повідомляйте про ДТП за телефоном або звичайним листом.

МТСБУ надало поради страхувальникам:

1. Якщо треба укласти чи переукласти договір ОСЦПВ, користуйтесь електронним полісом, бо це не потребує візиту до офісу страховика.

2. У разі ДТП у всіх випадках, що підпадають під умови врегулювання за європротоколом, користуйтесь ним для оформлення ДТП, це позбавить необхідності викликати поліцію. Для його використання також необхідно, щоб обставини ДТП відповідали умовам врегулювання за європротоколом.

3. Якщо оформити ДТП за європротоколом неможливе, тоді дійте за звичайним алгоритмом. Зателефонуйте до власної страхової компанії та компанії винуватця ДТП, яка має здійснювати страхове відшкодування, аби дізнатись всі деталі процедури врегулювання в умовах карантину.

Понад 10 інструментів, що автоматизують щоденну роботу, в практичних рішеннях від ЛІГА:ЗАКОН. Залиште заявку на доступ до системи.

Нагадаємо, що для підтвердження форс-мажору через карантин достатньо мінімального пакета документів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини