Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бізнес може продовжити дію електронних ключів дистанційно

1 квітня 2020, 12:45
3521
0
Реклама

Із 1 квітня стартує компанія із подання податкових звітів за І квартал. Зважаючи на карантин та повсюдну дистанційну роботу працівників, на перший план виходить проблема із своєчасним отриманням ЕЦП (КЕП) або їх повторним формуванням представниками суб'єктів господарювання.

Якщо звернутися до роз'яснень Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС, то первинну процедуру отримання електронних довірчих послуг від Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС неможливо здыйснити через мережу Інтернет. Заявник має бути особисто присутнім під час первинної процедури реєстрації.

Тобто, тим хто вперше отримує в ДПС електронні ключі, не вдасться їх отримати дистанційно через Інтернет.

Якщо ж строк обслуговування кваліфікованих сертифікатів уже закінчився, тоді повторна реєстрація заявника здійснюється відповідно до первинної процедури реєстрації заявника. Таким чином для повторного отримання електронних довірчих послуг заявнику необхідно подати новий комплект документів. І знову таки для цього треба завітати до ДПС.

Єдина категорія отримувачів ЕЦП (КЕП), котра може сформувати згенерувати нові ключі дистанційно, - ті, в якого ще не закінчився термін дії ЕЦП (КЕП), або лише добігає кінець терміну їх дії.

До того ж дистанційно сформувати нові сертифікати зможуть лише ті користувачі, які мають:

- чинні сертифікати (наприклад, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилося декілька днів);

- незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);

- особистий ключ, доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.

Для цього треба скористатись безкоштовним програмним забезпеченням "ІІТ Користувач ЦСК-1" або скориставшись онлайн сервісом "Повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом" на офіційному інформаційному ресурсі Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС - acskidd.gov.ua.

Решта кваліфікованих надавачів теж закликають продовжувати дію КЕП онлайн, а для отримання КЕП записатися в чергу онлайн аби не створювати черги у пунктах обслуговування клієнтів.

Також варто відмітити, що онлайн сервіс створення кваліфікованого електронного підпису або печатки надає Центральний засвідчувальний орган.

Подавати податкову та статистичну звітність в умовах віддаленої роботи допоможе продукт Liga:REPORT. Це зручний онлайн-сервіс, який допомагає реєструвати ПН/РК, відслідковувати заборгованість по сплаті податків, а також подавати звітність в режимі онлайн. А найголовніше ви зможете забути про головний біль з реквізитами бюджетних рахунків, адже в сервісі Liga:REPORT вони завжди актуальні. Спробуйте і переконайтесь, робота у віддаленому режимі не стане на заваді ефективності вашої команди.

Зважайте, що на період дії надзвичайної ситуації та карантину, столичні ЦОП надають адміністративні послуги виключно в режимі онлайн.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини